Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close
CSR - Sport 2018-05-16
Młode talenty piłkarskie pod skrzydłami LOTOSU

W Białymstoku powstanie nowy ośrodek Akademii Piłkarskiej LG w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 16 maja br. To 15. ośrodek szkoleniowy – i drugi po Elblągu zlokalizowany poza województwem pomorskim.

Wspólnym celem jest efektywne szkolenie młodych piłkarzy trenujących w ośrodkach Akademii – aby jak największa liczba zawodników trafiała do kadr wojewódzkich, młodzieżowych kadr Polski, a w rezultacie do zespołów seniorskich najlepszych klubów piłkarskich i kadry narodowej której Grupa LOTOS jest głównym sponsorem. Koncepcja rozwoju Programu zakłada rozszerzenie obszaru oddziaływania na wybrane obszary Polski, posiadające dostęp do dużej liczby utalentowanej młodzieży oraz odpowiedniej bazy treningowej.

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM

– „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”, otwiera się na dalsze regiony Polski – powiedział Tomasz Bocheński – dyrektor APLG. Naszym nowym parterem będzie Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego Białystok, od wielu lat z sukcesami szkolący piłkarską młodzież. W klubie z Białegostoku swoją przygodę z piłką zaczynali m.in. Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Grzegorz Sandomierski (Cracovia Kraków) czy Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina). Dlatego uważamy, że 500 zawodników aktualnie trenujących w klubie z tak dużą tradycją szkolenia, z pewnością podniesie jakość całego programu.

Inwestowanie w młodzież daje wymierne korzyści w przyszłości. W ciągu 6 lat działania programu udało nam się poczynić znaczne postępy. Jednym z głównych mierników sukcesu Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM jest liczba zawodników, którzy reprezentują ośrodki w kadrach, zainteresowanie zawodnikami ze strony czołowych polskich klubów oraz ilość dzieci trenująca w ośrodkach – po przystąpieniu Programu liczba zawodników w każdym z nich podwoiła się.

– LOTOS wspiera reprezentację Polski, która jest doskonałym ambasadorem naszej marki – podkreśla Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS. Jednak bardzo ważne jest dla nas promowanie tej pięknej dyscypliny sportu wśród najmłodszych, bo to z nich potem rekrutują się drużyny ligowe i nawet nasza kadra. Wspólnie z Akademią stworzyliśmy program społeczno – sportowy, który dociera do mniejszych i większych ośrodków miejskich poszukując młodych sportowych talentów. Sukces tego programu to nie tylko zawodnicy, zaczynający poważną sportową karierę, ale także ogromna rzesza dzieci i młodzieży, która wszechstronnie rozwija się kopiąc piłkę pod okiem doświadczonych trenerów.

Dzięki współpracy Akademii oraz Grupy LOTOS metodycznym i wieloletnim treningiem objętych jest ponad 3000 najmłodszych dzieci, a profesjonalnym szkoleniem zamiejscowym około 400 młodych adeptów z największym potencjałem sportowym. Najzdolniejsi zawodnicy otrzymują regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Ponadto wspólny z LOTOSEM program Akademii skupia ponad 120 trenerów, którzy poza spełnianiem funkcji stricte szkoleniowej, są doskonaleni również, jako lokalne kadry organizatorów, animatorów, instruktorów sportu i rekreacji fizycznej dla potrzeb istniejących kompleksów sportowych.

 ***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Trwa wczytywanie...